Hledat

Nevyzvednuté zboží zaslané na dobírku

V případě nepřevzetí (nevyzvednutí) zásilky na dobírku, bude kupující v rámci smírného řešení vyzván k úhradě ušlého poštovného a administrativních nákladů spojených se zbytečným vychystáním, odesláním a opětovným příjmem zásilky. Občanský zákoník  č. 89/2012, Občanský zákoník § 544-545, zákon č.40/1964 Sb v celkové výši 200 Kč. V případě, že kupující neuhradí částku 200 Kč do 7 dnů od výzvy k uhrazení, bude tato pohledávka postoupena třetí straně k vymáhání, a to včetně všech nákladů s tím spojených.

 

Řešení sporu porušení kupní smlouvy dle odsouhlasených obchodních podmínek

 

1. O objednávku (zboží) máte dále zájem

Objednané zboží Vám znovu zašleme. Pouze ale s možností platba předem na účet (bankovní převod). Cena objednávky bude navýšena o přepravné za předešlou nevyzvednutou zásilku. Informace k platbě zákazník obdrží e-mailem.  Po připsání částky na účet 219206126/0300 bude neprodleně zboží zákazníkovi odesláno.

2. O objednávku (zboží)  nemáte skutečně zájem

To že jste zásilku na dobírku nepřevzali neznamená, že jste jí takto stornovali nebo že jste tím odstoupili od kupní smlouvy. Znamená to jen to, že jste kupní smlouvu hrubě porušili, dle § 2118 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb. občanský zákoník.  Odesláním objednávky a jejím následným přijetím a potvrzením naším e-shopem vznikla platná kupní smlouva v plném rozsahu účinná dle našich obchodních podmínek, které jste odsouhlasili v posledním kroku před odesláním objednávky a dle aktuálně platných zákonů České republiky.
Stornování objednávky můžete provést do doby, dokud nebude předána přepravci. V případě, že se objednávka vrátí, máme právo na kompenzaci vynaložených nákladů s tím spojených od kupujícího. Tato kompenzace je právně vymahatelná, jelikož jste nevyzvednutím zboží porušili kupní smlouvu dle odsouhlasených obchodních podmínek.

Proto Vás požádáme dle výzvy s poskytnutými platebními údaji  o úhradu přiměřené kompenzace nákladů a to co v nejbližší možné době, která je stanovena do 7 dnů od výzvy k uhrazení. Vyhneme se tak společně včas zbytečným komplikacím.

 

Jak včas stornovat objednávku?!

 

Provedenou objednávku lze ze strany zákazníka zrušit (stornovat) do doby, než se přesune do stavu „Odeslána“. Objednané zboží, které máme skladem, odesíláme v den objednání (při objednávce v pracovní den do 9:00 hod.) nebo nejpozději následující pracovní den. Storno objednávky kupující provede telefonicky na telefonním čísle zákaznické linky Tel.: +420 777 784 691 nebo emailem info@automaxhk.cz. Pokud je objednávka již ve stavu „Odeslána“ je zákazník informovaný emailem „Objednávka byla odeslána“. Objednávka je již předána dopravci k doručení. Opět je nutné, aby kupující kontaktoval náš zákaznický servis a informoval se o následném postupu.

Pokud potřebujete objasnit či poradit s provedením platby, neváhejte nás kontaktovat.

 

Tel.: +420 777 784 691 do 16 hodiny | Tel.: +420 777 803 555 | Email: info@automaxhk.cz